دوستان بالاترینی! لطفا لینک‌های سیاسی را در بخش جامعه قرار ندهید

           

اگر به بخش لینک‌های تازه بروید، جامعه را انتخاب کنید و سپس لینک‌ها را به ترتیب امتیاز ببینید متوجه خواهید شد که در صفحه اول و دوم در این دسته‌بندی چندین لینک مشاهده می‌شوند که به اشتباه در بخش جامعه قرار گرفته‌اند و بخش مناسب برای آنها سیاست است. بدیهی است که سیاست خود یک مقوله اجتماعی است. همانطور که اقتصاد و دانش و فن‌آوری نیز هستند! سایر بخش‌ها هم می‌توانند زیر مجموعه بخش اجتماعی محسوب شوند. با این حال دسته‌بندی موجود در بالاترین موجب شده است که این بخش‌های خاص را جدا از سایر مقولات اجتماعی بتوان طبقه‌بندی کرد. واضح است که لینک‌های مرتبط با مراودات سیاسی، دولت‌ها، شخصیت‌های سیاسی، حرکت‌های سیاسی، بیانیه‌ها و خطابه‌های مربوط به حکومت و امور سیاسی و بسیاری موارد دیگر را باید منحصرا در بخش سیاست طبقه‌بندی کرد.

هجوم جناح‌های سیاسی به بالاترین و سیاست‌زدگی بیش از حد آن به اندازه کافی سایر بخش‌ها را منزوی کرده است و این بی‌انصافی است که در دسته‌بندی موضوعی هم به  حق مطالب مربوط به بخش‌های دیگر تجاوز شود. حتی در بخش‌های دیگر هم تنها لینک‌هایی که به سیاست ارتباط دارند مورد توجه قرار می‌گیرند. به عنوان مثال مطلبی که یک مقوله اقتصادی را بدون در نظر گرفتن یک رویه سیاسی خاص مطرح کند، چندان اقبالی برای دیده شدن و خوانده شدن پیدا نمی‌کند. کاربرها به اندازه کافی در لینک‌های سیاسی به این موارد می‌پردازند، لازم نیست که سایر بخش‌ها را هم به دنبال آن بکشانیم. این رویه موجب تبدیل شدن بالاترین به یک عنصر بازتاب‌دهنده شعارهای سیاسی می‌شود. حیف است که نتوان مطلب مفید و آگاهی بخشی در آن یافت که قدری بر دانسته‌های ما بیفزاید.

حتی مطالب تحلیلی و دقیق سیاسی هم چندان اقبالی پیدا نمی‌کنند. سلیقه عمومی کاربران به شکل شگقت‌آوری به سوی شعارخوانی و شعارنویسی متمایل شده است. از این دست نقدها در مورد فضای بالاترین زیاد نوشته شده‌است و از این به بعد هم شاهد این مطالب خواهیم بود، اما در اینجا لازم می‌دانم که از دوستان خواهش کنم در مورد بخش‌های لینک‌ها دقت کنند. بالایارها هم گویا در بسیاری از موارد در این زمینه اقدام لازم را انجام نمی‌دهند. نمی‌دانم چه مجازاتی برای قرار دادن لینک در بخش نامناسب در نظر گرفته شده است اما حداقل می‌توانم بگویم که در بسیاری از موارد اصولا اقدامی انجام نمی‌شود. از کاربران دلسوز بالاترین هم خواهش می‌کنم که لینک‌هایی را که در بخش نامناسب قرار گرفته‌اند گزارش کنند. سیاست‌زدگی زیاد و بی‌توجهی به بخش‌ها خود موجب آشفتگی ذهنی کاربران هم می‌شود. حتی می‌تواند نشان از وجود این آشفتگی باشد. همین تمییز ندادن موضوعات از هم، خبر از عملکرد احساسی کاربران و احتمالا وجود نوعی دیدگاه دور از واقعیت می‌دهد.

یک فکر برای “دوستان بالاترینی! لطفا لینک‌های سیاسی را در بخش جامعه قرار ندهید”

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s