بزرگترین سازه دست بشر پس از دیوار چین در عمق دریای مدیترانه و بدون دخالت امام زمان ساخته می‌شود

KM3NeT اسم یک پروژه تحقیقاتی اروپایی است که قرار است بر اساس آن یک آشکارساز غول‌پیکر و قدرتمند نوترینوها در اعماق دریای مدیترانه مستقر شود. نوترینوها از عجیب‌ترین ذرات موجود در هستی هستند که کمترین فعل و انفعال با ماده را دارند. این رفتار خنثی باعث می‌شوند که این ذرات به راحتی از هر جسمی عبور کنند. آن‌ها دارای قابلیت عبور از کره زمین بدون ایجاد هرگونه فعل و انفعالی با آن هستند. این ذرات مرموز که گفته می‌شود به سرعت بالاتری از سرعت نور هم دست پیدا می‌کنند، می‌توانند دریچه جدیدی به سوی عالم بر انسان‌ها بگشایند. از آنجا که این ذرات واکنش بسیار ضعیفی با ماده دارند، دست‌یابی به آن‌ها به طور طبیعی تقریبا نا ممکن است. این ذرات معمولا با استفاده از واکنش‌های هسته‌ای نظیر آن‌چه که در راکتورها اتفاق می‌افتد در معرض شناخت بشر قرار می‌گیرند. با این حال نوترینوهای کیهانی تا کنون به دام نیفتاده‌اند.

محققان امیدوارند با ساخت آشکارساز مذکور و با استفاده از تراکم حجم بزرگی از آب در دریای مدیترانه، نوترینوهایی را که به سمت زمین آمده‌اند وادار به واکنش با ماده کرده و بدین ترتیب آن‌ها را شکار کنند. برای استقرار این تلسکوپ نوترینوها، ساخت بنایی با ابعاد چندین کیلومتر مکعب در اعماق دریای مدیترانه آغاز شده است. این بنا پس از دیوار بزرگ چین، بزرگترین سازه ساخته شده به دست بشر خواهد بود. این پایگاه همچنین می‌تواند به تحقیقات مربوط به ماده تاریک و همینطور زیست‌شناسان و محققان فعال در زمینه جانداران و زیست دریایی کمک کند.

اما نکته قابل توجه این است که امام زمان هیچ نقشی در نظارت و ساخت این پروژه تحقیقاتی نداشته است. ایشان همانطور که حتما در جایی از قرآن هم به نوترینوها اشاره شده است و معلوم نیست که چه زمان توسط دانشمندان مسلمان کشف می‌شود، از پیش به همه امور آگاه هستند.

پ ن:

http://www.universetoday.com/91979/underwater-neutrino-detector-will-be-second-largest-structure-ever-built/

http://www.km3net.org/about.php

2 دیدگاه برای «بزرگترین سازه دست بشر پس از دیوار چین در عمق دریای مدیترانه و بدون دخالت امام زمان ساخته می‌شود»

  1. عزیز جان! شما تعداد تمام سوره‌های دنیا رو در ۷ ضرب کنی‌, تقسیم به تعداد نام الله در قرآن کنی‌ و بعد در ۱۴ (معصوم) ضرب کنی‌ و با تعداد فتح و ضمه در سوره بقره مخرج مشترک بگیری، می‌‌شه تعداد حروف همون ذره‌ای که شما گفتی‌،،چقدر می‌‌خواهی‌ در جهل مرکب بمانی؟ استغفرالله

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s