این عکس مربوط به چه زمانی است؟

الف: دوران مشروطه

election

ب: به حکومت رسیدن شاه اسماعیل اول

ج: هجرت پیامبر اسلام از مکه به مدینه

د: عکس جعلی است

شما می‌توانید علاوه بر گزینه‌های فوق، هر گزینه و  تاریخ دیگری هم از آن زمان که تنها جنتی بود و لاغیر به گزینه‌ها اضافه کنید. با این حال در راستای احترام به افسانه‌ی انسانیت، از آوردن پاسخ‌هایی مانند آنچه که در ادامه می‌آیند پرهیز کنید:

– این کار به مانند کار جمهوری اسلامی که عکس شهیدان را به دیوار می‌چسباند راهی است برای ایستادن در برابر اراده‌ی مردم برای تغییر.

– اکنون هم برای اعتراض به ریخته شدن خون برادرانم دوباره پای صندوق می‌روم.

– در آن زمان هم همین حرف‌ها را می‌گفتند.

10 دیدگاه برای «این عکس مربوط به چه زمانی است؟»

 1. Az shoma in tahlilaye ehsasi baeide agha, mage oona vase eslah o behtar shodane vaz koshte nashodan? Khob ma ham bad e in moddat be in natije residim ke rahesh estefade az haghe ray e

 2. اگر رای بدید بعد که خواستند تقلب کنند و بکشند با ترس و لرز بیشتر خواهند کرد و کشت.
  رای ندید راحت تر می زنند و می خورند.
  این حداقل جریان است.

 3. age ray dadi
  va fardaye entekhabat begi raye man ku har balAii saret biaran haqetune…hata behetun tajavoz ham bokonand kame.

 4. من رای میدم ، ترجیح میدم که خامنه ای برای رییس جمهور تعیین کردن مجبور به دزدی بشه ، نه اینکه خیلی راحت اونی که میخواد از صندوق های رای در بیاد …
  من رای میدم ….

 5. پویا،پشت این تفسیرت یه دنیا حرف هست،البته از جنس سفسطه

 6. «بلاهت عبارتست از تکرارمکرر یک عمل و انتظار نتیجه ا ی متفاوت » – آلبرت اینشتین

  بعد از ٣٤ سال آیا هنوزآن نرسیده که برترس موهوم خود از رای ندادن غلبه کنیم و یکبار هم نتیجه آنرا بچشم ببینیم و از آوردن هزاران دلیل مسخره و بچگانه برای توجیه ضرورت رای دادن دست برداریم.ما که همواره رای دادیم و نتایج «دل پذیر » آنرا دیدیم که با هر بار رای دادن وضع » بهترتر » شد ! آیا اعقل سلیم بما نمیگوید یکبار هم عمل متضاد را آزمایش کنیم؟ آیا نمیدانیم که رهبر در یک استقبال پرشور از انتخابات از طرف مردم است تا با محکمتر از در مقابل جهان قد علم کند و بر مواضع جنون آمیز هسته ای خود پافشاری کند؟آیا این رهبر را جری تر یا ملایم تر؟ آیا بعد از یک مشارکت همگانی رهبر به سر عقل میاد و میگوید حالا که مردم مرا یاری کردند دست ازآزار و فشار بر مردم برداشته و تبدیل به انسانی آزاده میشوم؟ کسی را که خواب است میتوان بیدار کرد اما کسی را که خود را به خواب زده هرگز!

 7. چرا خودتونو گول میزنید؟ سفسطه کار کسیه که تو دور باطل گرفتاره (میدونه رایشو میدزدن) دنبال بهانه واسه اعتراضه! موضوع دیگه ای پیدا نکردی برای اعتراض؟ باید اعتباری ایجاد کنی که بعدش بجنگی تا باطلش کنی؟ اگه بعدش نتونستی اعتراض کنی چی؟! (اینکه بین انقلاب کردن و اصلاح کردن تکلیفتو روشن نمیکنی میشه سفسطه) ولی من مطمعنم که اصلاح ممکن نیست و بر عکس نویسنده به سبزها افتخار میکنم. با شرایط هر زمانی باید راهی جدید در پیش گرفت.

 8. سلام ودرود چقدر بد ادرس دادی این تصویر مال زمان نچندان دوریست که افراد بدون شعور ومنطق میخواستند با القای تقلب کاندیدای موردنظرشون رئیس جمهوربشه مال اون زمانه کسانی که بجای دموکراسی از کف خیابان میخواستن رای جمع کنند

 9. برای دموکراسی باید هزینه عاقلانه داد. وقتی عموم مردم به هر دلیلی هنوز به آگاهی نرسیدند و حاضر نیستند انتخابات رو تحریم کنند و این حضور باعث ایجاد مقبولیت برای این نظام میشه، چرا به نام یک تند رو مثل سعید جلیلی و قالیباف باشه ؟ خالی کردن میدان به نفع تند رو ها اشتباهه.
  برای دموکراسی باید پله پله مسیر رو رفت, یک سمت دموکراسی مردم هستند. مردمی که نمی دانند مسیر صحیح چیه. میزان درک مردم از مسیر همین چیزی هست که می بینی و این واقعیت موجوده. باید پله پله این سمت دموکراسی که مردم هستند رو آگاه کرد تا مطالبات به صورت آگاهانه بالا بره. و معنای دیگر پله پله رفتن اینه که حاکمیت تن نمیده به خواشته مردم. باید باهاش وارد رقابت شد و به و مقبولیت، جایگاه و خواشته هاش رو به چالش کشید. اگه این دفعه هم تقلب کنه، دفغه بعد هم من رای میدم. نیابد میدان رو خالی کرد.
  ما بذر می کاریم، تا دیگران درو کنند.

 10. و معنای دیگر پله پله رفتن اینه که حاکمیت به خواسته مردم تن نمیده. باید باهاش وارد رقابت شد، پله پله اصولش رو نقد کرد و مسیر رو برای دموکراسی هموار کرد و همزمان مقبولیت، جایگاه و خواسته هاش رو به چالش کشید. اگه این دفعه هم تقلب کنه، دفغه بعد هم من رای میدم. نیابد میدان رو خالی کرد.
  ما بذر می کاریم، تا دیگران درو کنند.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s