منصور ارضی، تروریسم و سیاستی که عین دیانت ما است!

در خبرها خواندم که منصور ارضی، مداح معروف اهل بیت، طی سخنانی در مسجدی گفته است: «هرکس «مشایی» را بکشد، من پولش را می‌دهم!»

قبل از هرچیز من به یاد متنی افتادم که چند روز پیش با عنوان «پیوند عجیب لات‌ها با مذهب» نوشته بودم. با خود گفتم که این هم احتمالا یکی از آن چاقوکش‌ها است که سخت مولاپرست است. کسی که رسما دستور ترور صادر می‌کند و به صورت علنی برای قتل سیاسی یک انسان پول در نظر می‌گیرد، آن هم با ادبیات زننده حاوی فحاشی، احتمالا یکی از این چاقوکش‌ها است که در جایگاهی است که نباید باشد. البته بسیاری از این مداح‌ها را می‌شناسیم که آدم‌های بددهن و فحاش و چاقو کشی هستند. نمونه‌اش آن مداحی که ویدئویی از او در اینترنت پخش شد و در آن نشان داده می‌شد که او در پاسخ به کسی که شی کوچکی به طرفش پرت کرده بود، هرچه فحش پایین‌تنه بلد بود به‌کار برد.

وقتی کمی بیش‌تر در موردش فکر کردم، یاد تهدیدات منبری حاکمان اسلام افتادم. دستورهای قتل و کشتاری که از منبرها صادر شده است کم نیستند. همینطور به یاد فتوای قتل نویسندگان و کاریکاتوریست‌ها افتادم که از سوی شارعین مسلمان صادر شده‌اند. این خصوصیت منبر اسلام است. آیا دستور قتل سلمان رشدی، چیزی جز دعوت علنی به ترور بود؟ بنابراین سخنان منصور ارضی هم نمونه دیگری از هزاران نمونه دستورات سیاسی اسلام به ترور و قتل است. این اتفاقات تفسیر روشنی از جمله: «سیاست ما عین دیانت ما است» هستند. این اتفاقات مصادیق خوبی برای نشان دادن مضرات حکومت دینی هستند.

باز وقتی به سخنان منصور ارضی دقت کنیم، انگیزه سیاسی دستور قتل را هم می‌توانیم به سادگی از سخنانش استخراج کنیم. البته به نظر من این بیش‌تر نوعی تهدید است و حتی شاید نوعی بازی سیاسی باشد. اما نمونه خوبی است که هم پیوند عجیب لات‌ها با مذهب را تشریح کند و هم جایگاه خطرناک منبر اسلام را. حال ایشان ممکن است تنها یک مداح باشد و لفظ منبر برایش چندان مناسب به نظر نیاید، اما توضیح داده شد که در این زمینه کم دیده نشده است که منبرنشینان هم همچون این مداح عمل کرده‌اند.

پ ن:

سوال من از مردم این است که شما رفته‌اید آنجا جمع شده‌اید که چه بشود؟ پای منبر و مداحی می‌نشینید که چه بشود؟ آیا توقع دارید این چاقوکش‌ها معنویات شما را پرورش بدهند؟ آیا تصور می‌کنید فقط این یک نفر اینگونه است؟ حداقل در مملکتی که اربابان دینی دارد و مذهب سخت با چاقوکشی و جنایت گره خورده است، جیب‌های اینان را پر نکنید.

4 دیدگاه برای «منصور ارضی، تروریسم و سیاستی که عین دیانت ما است!»

  1. مداحی رو میشه یه انحراف در تاریخ اسلام دید. مداحی در واقع ادامۀ سنت مدیحه سرایی درباری هست – که در خدمت قدرت حاکمه.

  2. اتفاقا من هم وقتی خبر رو خوندم تعجب کردم . فحاشی کردنشون دیگه واسمون عادی شده . اما ترویج به ترور ؟! میرم مطلب پیوند لات ها رو بخونم

  3. «رسول خدا (ص) فرمود: آخرالزمان (روز قيامت) نخواهد رسيد مگرآنکه مسلمانان عليه يهوديان جنگيده وچندان ازآنان بکشند که يهوديان درپشت سنگ ودرخت مخفی شوند. درآن حال سنگ يا درخت به صدا درآمده می گويد: ای مسلمان ويا ای بنده ی خدا يک يهودی درپشت من است، بيا واورا به قتل برسان، اما درخت قارقاد هيچ نمی گويد برای اينکه آن درخت يهوديان است.»
    صحيح مسلم، کتاب 40 شماره ی 6985

    خب وقتی‌ حدیث‌های از این دست برای یک عده‌ای مستمسک جهاد می‌شه، دیگه گفته‌های چاقوکشان ولایت خیلی‌ جای تعجب نداره، کما اینکه دستور ترور‌های صدر اسلام مستقیماً از طرف شخصِ محمد صادر میشد.
    http://alcorana.blogspot.com/2011/06/blog-post_26.html

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s