مراقب آفتاب‌پرست‌های سیاسی باشید

نزدیک شدن به ورشکسته‌ها خطرناک است. مخصوصا ورشکسته‌های سیاسی که ممکن است برای منافع‌شان حتی با مخالفان‌شان هم ساخت‌و‌سازهای باورنکردنی داشته باشند. پس لطفا شما اگر یک آسیب‌دیده قسم‌خورده سیاسی (به شکلی متفاوت از آسیب‌دیدگی عمومی) نیستید یا یک آدم جناحی نیستید، مراقب باشید که در دام‌های پهن‌شده توسط جناح‌ها گرفتار نشوید. اظهارنظرها و شرکت در اتاق‌های خصوصی و حمایت‌های شما ممکن است نوعی استفاده ابزاری از شما باشد که خود به آن واقف نیستید. توصیه دوستانه من به افراد مستقل این است که همیشه رای و نظر مستقل خود را داشته باشید و خوب دقت کنید که اهمیت موضوعات را خودتان و تنها با توجه به موقعیت خودتان و دیدگاهی که خود از جامعه دارید تعیین کنید. این عملکرد به سالم‌سازی فضای اینترنت هم کمک خواهد کرد. ظاهرا اینترنت مکانی شده است برای عقبه‌سازی از سوی جناح‌های سیاسی ورشکسته!

البته منظور این نیست که شرکت کردن در بحث‌ها یا توجه به نظرات دیگران همواره به معنی افتادن در چنین دام‌هایی است. اما اگر هر از گاهی افراد تلنگری به خود بزنند و بعد از آن تلنگر متوجه شوند که موضوعی که الان به این شدت درگیرش هستند، آنچنان هم از نظرشان ارزش صرف وقت ندارد، ممکن است چنین اتفاقی افتاده باشد.

پ ن:  این روزها فضای اینترنت صحنه تاخت‌و‌تاز آفتاب‌پرست‌های سیاسی شده است که با سرعت خیره‌کننده‌ای و به مدد سطحی‌نگری رایج از سوی افکار عمومی در حال رنگ عوض کردن هستند.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s