نامعتبر شدن مدارک دانشگاه‌‌های انگلیس، یک خودکشی سیاسی در آستانه انتخابات

باور نکردنی است که وزارت علوم از این پس مدارک دانشگاه‌های انگلیس را ارزیابی نمی‌کند و مدارک آن دانشگاه‌ها دیگر برای وزارت علوم اعتباری ندارد! ابتدا اگر ماجرا را از کشمکش‌های سیاسی داخل حکومت که این روزها بالا گرفته است مستقل بدانیم، بعید است دلیلی منطقی برای دست زدن به چنین عملی پیدا شود. این کار یعنی بستن درهای مملکت به روی علم و نخبگان و فراری دادن آن‌ها از کشور. چرا چنین کاری می‌کنند؟ من هرچه می‌گردم نمی‌توانم حتی یک دلیل منطقی برای ارتباط دست زدن به این عمل کوته‌بینانه و دلیلی که خود عاملان ذکر کرده‌اند بیابم! حتی مشکلات انجام امور دانشجویان با توجه به قطع روابط سیاسی هم به هیچ وجه پذیرفتنی نیست.

آیا نگران مرغ‌های پخته در دیگ‌های منازل نیستند که مدرک دانشگاهی چون کمبریج را نامعتبر اعلام می‌کنند؟ رسما اعلام شده است که به دلیل کاهش روابط با کشور انگلستان دست به چنین اقدام خنده‌آوری زده‌اند. روابط شما چه دخلی به درس و علم و دانشگاه دارد پدر جان؟ شما که از سفارت انگلیس بالا رفتید و آن سوی در همچون دزدان پیاده شدید و این اجنبی‌ها را در اقدامی انقلابی به سزای اعمال‌شان رساندید، دیگر چه‌کار به دانشجوهای بی‌نوا داشتید؟

از همه این‌ها گذشته، بسی جای تعجب است که گویی کمر به نابودی خود بسته‌اند! باور نکردنی است که از تبعات دست زدن به چنین اقدامی در میان مردم چشم‌پوشی شده باشد. چنین اقداماتی دولت را در هیبت یک دنیاباخته مجسم می‌کند که قصد خودکشی دارد و راه‌های مختلف را می‌آزماید!  باز باور نکردنی است که فرض بگیریم مردم ایران در این حد در خواب فرورفته‌اند و سرسپرده شده‌اند که چنین ظلم بزرگی در حق جامعه علمی کشور را تاب بیاورند!

با این توضیحات تنها یک احتمال باقی می‌ماند و آن هم اختلاف بین احمدی‌نژاد و سپاه است. شاید این اقدامی است دیکته شده از سوی سپاه برای بدنام کردن دولت یا اقدامی است از سوی احمدی‌نژاد در راستای تهدید نظام به تحریک مردم در زمینه تحریم انتخابات. این کشمکش‌های سیاسی هم اگر باشد در نهایت دودش در چشم مردم و همینطور جکومت خواهد رفت. با توجه به اوضاع کنونی به نظر می‌رسد این اقدام از سوی رئیس دولت انجام شده باشد تا موقتا سایرین را تهدید کرده باشد و این دستور به زودی ملغی می‌گردد. به هر حال حتی در صورت لغو شدن این قانون، اعلام شدنش هم ضربه خود را وارد آورده است.

پ ن:

http://www.khabaronline.ir/detail/196486/society/education

2 دیدگاه برای «نامعتبر شدن مدارک دانشگاه‌‌های انگلیس، یک خودکشی سیاسی در آستانه انتخابات»

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s