روسیه این همه امتیاز و باج می گیرد که فقط بگوید حمله به ایران فاجعه‌بار است؟!

در خبرها آمده بود که روسیه امتیازهای گازی و نفتی مهمی در دریای خزر از ایران گرفته است تا در قبال آن از ایران در برابر تحریم ها و حمله احتمالی دفاع کند. البته این امتیازها به معنای عقد قرارداد نظامی نیستند ولی به نظرم در همان حد ارزشمندند. با این حال واکنش‌های روسیه به تهدیدهای علنی آمریکا و غرب و اعمال تحریم‌های سنگین در مورد ایران تا به حال با شکست مواجه شده‌اند و غرب دارد هرچه می‌]خواهد در مورد ایران انجام می‌دهد. تنها کار مثبت روسیه مقاومت در برابر تصویب قطعنامه‌ها بر علیه ایران در شورای امنیت است که البته آن‌ها هم پس از مدتی و تشکیل دوباره یک نشست سران، تصویب می‌شوند. آن‌هایی هم که تصویب نشده‌اند با اعمال یکجانبه غرب، در عمل به اجرا گذاشته می‌شوند. اخیرا هم روسیه در واکنش به انتشار اخبار مربوط به تهدیدهای آمریکا بر علیه ایران در زمینه بستن تنگه هرمز از سوی ایران، اعلام کرده است که: «حمله به ایران فاجعه‌بار است.» خب این را که همه می‌دانیم!

به نظرم تکیه کردن به روسیه کار اشتباهی است و اعتمادی به این کشور نباید کرد. بهترین گزینه برای خروج از بحران در ایران، تغییر سیاست‌های غرب‌ستیزانه و تعطیلی برنامه اتمی مشکوک در ایران است. امیدوارم قبل از این‌که کار به درگیری نظامی بکشد این اتفاق بیفتد و ما شاهد وقوع یک فاجعه دیگر در مملکت‌مان نباشیم.

2 دیدگاه برای «روسیه این همه امتیاز و باج می گیرد که فقط بگوید حمله به ایران فاجعه‌بار است؟!»

  1. جالبه از فاجعه انسانی‌ که میگه، اضافه می‌‌کنه که هزاران نفر آواره می‌‌شند و نمیگه کشته می‌شند! حتما نگرانه که آواره‌ها بروند سمت اقمار شوروی سابق!

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s