مردمی که سالی یک یا دو بار قدری مسلمان می‌شوند!

دلم از شما می‌گیرد ای مردم مسلمان و روزه‌دار ایران! شمایی را می‌گویم که بسیاری از اصول و فروع دین اسلام را رعایت نمی‌کنید ولی به یک‌باره در ماه رمضان سخت به روزه‌داری مشغول می‌شوید. شما در تمام طول سال غیبت می‌کنید، دروغ می‌گویید، مشروب می‌خورید، نماز نمی‌خوانید، سکس‌های خارج از چارچوب دین‌تان دارید، قرآن را تا به حال نخوانده‌اید که بدانید در آن چه نوشته شده است. شمایی که تعدادتان بسیارزیاد است. شمایی که بسیاری از دستورات دین‌تان را رعایت نمی‌کنید اما در ماه رمضان به یک‌باره وجودتان مانند پتکی سنگین بر سر این جامعه فرود می‌آید. ای مردم مسلمان و روزه‌دار و متدین! شما انصافا مسلمانید؟

بعضی از روسپی‌ها در  روزهای نزدیک به عاشورا یا در ماه محرم یا درماه رمضان کارشان را تعطیل می‌کنند! اصلی‌ترین دلیل‌شان ترس از عذاب الهی است چون معتقدند گناه کردن در این روزهای مقدس احتمالا غیر قابل بخشش خواهد بود. آن‌ها در روزهای دیگر سال، ترس از عراب را در قالب نوعی عادت فراموش می‌کنند. به غیر از این‌که دستوری از دین را که آن‌ها در روزهای دیگر سال نادیده می‌گیرند با دستوراتی که شما در آن روزها نادیده می‌گیرید فرق می‌کند، فرق شما با آن‌ها چیست؟ بهتر است بدانید که قبح روسپی‌گری که باعث می‌شود شما آن را بسیار بدتر از غیبت کردن بدانید، بیش‌تر اجتماعی است تا دینی. در دین شما هردوی این موارد گناهان کبیره به حساب می‌آیند. پس بدانید که شما مسلمان نیستید بلکه در عمل تنها در روزها و شاید ماه‌ةای خاصی از سال، از عذاب خدا بیش‌تر می‌ترسید.

من تحسین‌تان می‌کنم که بسیاری از زنجیرهای دینی را از دست‌و پای‌تان باز کرده‌اید و به روش خود زندگی می‌کنید، اما چرا در این ماه رمضان دیگران باید به خاطر شما مجبور به رعایت «گرسنگی کشیدن» شوند؟ کم نیستند کسانی که نمی‌خواهند روزه بگیرند. شما با این‌که در اکثر دقایق زندگی‌تان مسلمان نیستید، یک‌باره مسلمان شدن‌تان بهانه‌ای می‌شود برای اجبار دیگران به گرسنگی کشیدن. حتما شنیده‌اید که برای مجازات روزه‌‌خواری، شلاق در نظر گرفته‌اند. شنیده‌اید؟ بی انصافی است اگر شنیده باشید و آن را محکوم نکرده باشید.  بسیارند کسانی که مجبورند در مسیرشان از محل کار به منزل یا از محل کار اول به کار دوم یا در حین انجام کار غذا بخورند. چرا باید آن‌ها گرسنگی بکشند؟ این بی انصافی نیست مردم مسلمان ایران؟

تصور کنید که بهانه شلاق خوردن یا مجازات شدن کسی بر اثر روزه‌خواری، تحریک شما مردم روزه‌دار و مسلمان ایران به غذا خوردن است. آیا با این تفاسیری که آمد، از این بابت شرمنده نیستید؟ آیا از گرسنگی کشیدن اجباری اطرافیان‌تان به بهانه روزه‌دار بودن شما، خجالت نمی‌کشید؟ آیا اگر کسی در مقابل چشمان شما چیزی بخورد، شما نمی‌دانید که می‌توانستید الان که روزه هستید چیزی بخورید؟

خطاب من به شما مردمی است که کاسه داغ‌تر از آش حکومت می‌شوید. شمایی که در محل کارتان به همکارتان که آب می‌خورد چپ چپ نگاه می‌کنید در حالی که تا چند روز پیش خودتان بسیاری از اصول دین‌تان را رعایت نمی‌کردید. شمایی که برای «لا اکراه فی دین» هزار تبصره ساخته‌اید. بدانید که دیگران حق دارند روزه نگیرند و در خیابان غذا بخورند و سیگار بکشند و آب بنوشند. شما اگر روزه می‌گیرید کسی منع‌تان نمی‌کند اما حق ندارید به دیگران هم به‌زور گرسنگی بدهید.

10 دیدگاه برای «مردمی که سالی یک یا دو بار قدری مسلمان می‌شوند!»

 1. اندیشه جان با تشکر از متن،اگر جسارت نباشد در متن( شما در تمام ول سال)( در طول) را اصلاح فرمایید

 2. lمرسی از متنی که گذاشتی. آما اگه خو د شما قران و میخوندی نوشته.
  این ماه برای کسانی است که نعمت پاک بودن را فراموش کرده اند.
  (البته معنی دقیقش نبودا)

 3. والله اگر منظورت منم خوب برو روزتو بخور اینقدرم گیر نده کشتی ما را

 4. اول حرفات مخالف بودم بات چونکه اگه اونجوری حساب کنیم اصلا تغییر بی معنی میشه اما آخرش که منظورتو گرفتم خیلی خوشم اومد..کاملا بات موافقم..اعتقادات غلط و تعصبیه مذهبی تیشه به ریشه ی زندگی مسلمون ها {مخصوصا ایرانی ها} زده..که حربه ی خوبی هم برای حکومت میشه برای جور روز افزون..

 5. چگونه اسلام دستور کشتن بیش از دو میلیارد انسان را صادر کرده است؟ ترجمه تحريرالوسيله خمينى جلد چهارم تتمه اى در مورد احكام اهل ذمه (گفتار در ك می‌گوید:

  چگونه اسلام دستور کشتن بیش از دو میلیارد انسان را صادر کرده است؟

  ترجمه تحريرالوسيله خمينى جلد چهارم

  تتمه اى در مورد احكام اهل ذمه
  (گفتار در كسى كه از او جزيه مى گيرند)
  مساله۱ – از يهود و نصارى كه اهل كتاب هستند و هر ملتى كه شبهه داشتن كتاب در آنها هست نظير مجوسيان جزيه يعنى ماليات سرانه گرفته مى شود، و در اين حكم فرقى نيست بين مذاهب مختلفه آنان نظير كاتوليك و پروتستان و غير اينها هر چند كه در فروع و بعضى از اصول مختلف باشند بعد از آنكه همه نصارى يا يهود يا مجوس خوانده مى شوند.
  مساله ۲ – حكومت اسلامى جزيه را از ساير فرقه هاى كفار يعنى مشركين مانند بت پرستان و ستاره پرستان و غير اينها نمى پذيرد، چه عرب و چه عجم ، چه اينكه خود را بصاحب كتابى مثل ابراهيم و داود و انبيائى ديگر منسوب كنند و چه نكنند، بنابراين از غير يهود و نصارى و مجوس غير از اسلام آوردن و يا كشته شدن پذيرفته نيست ، و همچنين از كسانيكه در اصل يكى از اين سه كيش را نداشته اند و جديدا يعنى بعد از نسخ شرايع سه گانه بوسيله اسلام به اين كيش ها در آمده اند جزيه پذيرفته نيست و كافر جربى شناخته مى شوند كه يا به اسلام در مى آيند يا كشته مى شوند، چه اينكه قبلا مشرك بوده باشند و چه از فرقه هاى باطل ديگر باشند.

  *( این یعنی کشتن همه هندیها و ژاپنی ها و کره ای ها و چینی ها و… یعنی کشتن بیش از دو میلیارد نفر مجاز شمرده شده و باجگیری از تمام مسیحیان و یهودیان و زرتشتیان٬ یعنی اگر قدرتش را پیدا کنند حتماً این کار را انجام خواهند داد. این یعنی گفتگوی تمدنهای اسلامی!؟ و این در رساله همه آخوندها هست و هر روز در حوزه درس داده می شود). *( این احکام را نمی توا نند نفی کنند زیرا احکام واجب اسلام را نفی کرده اند و از اسلام خارج شده اند و اگر هم تایید کنند بر تروریسم در اسلام صحه دوباره گذاشته اند).
  * هموطن اگر نماز می خوانی و روزه می گیری احکام آن در کتاب تحریر الوسیله در کنار احکام بالا است٬ آیا وجدان تو راضی به کشتن بیش از دو میلیارد انسان٬ مرد٬ زن و کودک تنها به دلیل مسلمان نبودن می باشد؟ آیا می توانی مسئولیت این جنایت بزرگ ضد بشری را که با نام و پشتیبانی معنوی و مادی تو انجام شود را بپذیری؟
  .«کورش فردوسی»

 6. هموطن هنوز نفهمیدی نظرات خمینی ربطی به اسلام ندارد و اسلام بهانه ای بود برای سوار شدن روی گرده من و تو

 7. من هم واسه تو متاسفم که خودتو گذاشتی جای خدا و قضاوت میکنی به اندازه همون روسپی هم خدا و اسلام رو نشناختی خیلی برات متاسفم

 8. خنده دار بود یک نفر نوشته بود کارهای محمد ربطی به اسلام ندارد!!!

 9. من هم به حال مسلمانان مناسبتی افسوس میخورم! که چه اندک هم نیستند … بدترین شون الان نماز اول وقت می خونن و چنان روزه می گیرن که گویی فرزند یکی از فقهای اسلام باشند!
  از یک طرف این و از طرف دیگه افزایش آمار درگیری و زد و خورد در ماه رمضان بخاطر فشار روزه! خوب نگیر!

 10. سلام من آدمی را می شناسم که مذهبی است ولی جز حکومت نیست . این آقا رئیس شرکت بود که من در آنجا کار می کردم دیروز برای گرفتن حقم رفته بودم شرکت ، و این آقای مقید به دین اسلام ، من را زیر بار کتک گرفت که یا از شرکت می روم بیرون و یا اینکه بیشتر می زند . انهم یک دختر را که هیکلش ربع ان اقا بود.
  اینم از فواید روزه داری .

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s